J 14, 15-21
„Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie widział. Ale wy Mnie widzicie; ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jstem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».”
Jezus w dzisiejszej Ewangelii, zapowiadając zesłanie Ducha Świętego – Parakleta, zapewnia uczniów o swojej miłości i towarzyszeniu tym, którzy Go miłują. Przychodząc na Eucharystię, wkraczamy w przestrzeń tej miłości, z jaką nie może się równać żadne ludzkie dobro. Przyjmijmy ten dar i módlmy się o zdolność dzielenia się nim z innymi.
