Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Wrocław-Kozanów

Oddział nr 33 parafia św. Jadwigi ul. Pilczycka 25 54-150 Wrocław

Zachęcamy do wsparcia wyjazdu!!

To już jutro –> III piątek miesiąca!!

I spotkanie KSM-u w Nowym Roku!

Zapraszamy w piątek 14 grudnia 2022 roku na spotkanie naszego Oddziału,
które będzie poświęcone Synodowi
przeżywanemu obecnie w Kościele.

Rozpoczynamy Nieszporami w Oratorium
o godzinie 19:00.

Zapraszamy!!

Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego!

W Cichą i Świętą Noc Mały, a równocześnie Wielki Bóg przychodzi na ziemię.

Niech obfitość Jego darów i łask spłyną
na Was i Towarzyszą Wam na wszystkie dni Nowego Roku.

Opłatek KSM Archidiecezji Wrocławskiej

III piątek miesiąca.

FINAŁ NIEBIAŃSKIEJ KUCHNI!!

Wczoraj w naszym Oddziale mieliśmy bardzo szczególny dzień – zakończenie projektu Niebiańska Kuchnia. Rozpoczęliśmy to wydarzenie Mszą świętą roratniom, a następnie przeszliśmy do Oratorium. Przed tym odbyło się spotkanie Kierownictwa naszego Oddziału z Zarządem Diecezjalnym Archidiecezji Wrocławskiej.

Już w Oratorium po zakończonej Mszy świętej podzieliliśmy się od razu na drużynę czerwonych i niebieskich. Zajęliśmy kuchnie i zaczęliśmy przygotowywać makarony z sosem dla naszych gości.

Rodzice mieli spotkanie z Zarządem Diecezjalnym – mogli na nim poznać strukturę KSM-u i jego cele. Następnie ksiądz Łukasz opowiedział rodzicom o swoim doświadczeniu z naszym Oddziałem i o tym jak to się zaczęło z Niebiańską Kuchnią. Następnie rodzice oglądnęli film będący krótką fotorelacją wszystkich spotkań projektu. Ksiądz Łukasz opowiedział też o projekcie i tym jak wyglądały poszczególne spotkania. Po tym wprowadzeniu był czas na integrację rodziców, którą poprowadził ksiądz diakon Piotr wraz z księdzem Andrzejem.

Punktem kulminacyjnym spotkania była degustacja dwóch dań przygotowanych przez czerwonych i niebieskich. Następnie Rodzice, Zarząd Diecezjalny i Księża mogli oddać trzy głosy w dowolny sposób na dania, jednocześnie nie wiedząc, które zostało przygotowane, przez którą drużynę. Przegrani mieli za zadanie pokroić tort, który został upieczony specjalnie na dzisiejszy wieczór przez pana Ryszarda Łuźniaka z cukierni Pączuś (za co serdecznie dziękujemy). A wygrani mogli cieszyć się zwycięstwem i zdobytymi cukierkami, które wcześniej stanowiły głosy.

Już pod sam koniec ksiądz Łukasz wraz z Zarządem wszystkim uczestnikom projektu Niebiańska Kuchnia wręczyli certyfikaty udziału w tym Laboratorium Wiary oraz drobne upominki. Spotkanie zakończyliśmy jak zawsze śpiewem Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwem i rozesłaniem.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu Niebiańska Kuchnia w naszym Oddziale – tym, którzy nas wspierali duchowo i materialnie – pamiętamy o Was w naszych modlitwa i podczas Mszy świętych wspólnotowych. Dziękujemy naszym kochanym Rodzicom i Zarządowi Diecezjalnemu, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i byli z nami w tym ważnym dniu finału Niebiańskiej Kuchni.

SPOTKANIE KIEROWNICTWA NASZEGO ODDZIAŁU Z ZARZĄDEM DIECEZJALNYM:

MSZA ŚWIĘTA RORATNIA:

KOLACJA FINAŁOWA W ORATORIUM:

UWAGA – zmiana!!

Już w najbliższy piątek – 10 XII – FINAŁ!!

DO OSTATNIEGO DANIA!!

Końcowe współzawodnictwo do ostatniego dania – to ostatnie spotkanie Niebiańskiej Kuchni przed Kolacją Finałową. na którą zaprosiliśmy naszych Rodziców, Księży oraz Zarząd Diecezjalny KSM Archidiecezji Wrocławskiej wraz z Księdzem Asystentem Diecezjalnym.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 19:15 Mszą świętą roratnią, której przewodniczył ksiądz Andrzej Szczepański. Następnie w Oratorium mieliśmy za zadanie wymyśleć i przygotować danie z dostępnych produktów, którego głównym składnikiem miał być makaron. Było to nasze ćwiczenie kreatywności kulinarnej, smaków i zdolności kucharskich przed Kolacją Finałową Przy stole Pańskim.

Niebiescy przygotowali makaron farfalle z sosem śmietankowo szpinakowym i mozzarellą. Czerwoni oczywiście w kolorze swojej drużyny spaghetti z sosem pomidorowym oraz pieczarkami i płatkami migdałów. Dania degustowali i oceniali Liderzy drużyn oraz ksiądz Andrzej. Obydwa otrzymały maksymalną ilość punktów i okazały się tak dobre, że nic po nich nie zostało.

Nie możemy się już doczekać ostatniego spotkania Przy stole Pańskim – będziemy uczestniczyć wraz z naszymi Gośćmi we Mszy świętej przygotowanej przez nas podczas Próby generalnej, a następnie w Oratorium nastąpi ostatnia rywalizacja między czerwonymi i niebieskimi. Wygrani, którzy zdobędą najwięcej punktów otrzymają nagrodę niespodziankę.

« Older posts