Mt 28, 16-20
Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
Dziś w liturgii Słowa i Ewangelii usłyszymy wezwanie Jezusa, aby iść na cały świat i głosić wszystkim Ewangelię. Ewangelizacja to testament Jezusa, dany nam przed wstąpieniem do nieba. Niech ten nakaz misyjny na nowo zabrzmi dziś w naszych sercach. Zbawiciel chce nas wyposażyć w charyzmaty, które uwiarygodnią nasze głoszenie. Przyjmijmy Jego łaskę abyśmy się stali Jego świadkami.
