Po pierwszej wojnie światowej Wrocław – najbardziej przeludnione miasto ówczesnych Niemiec – stanął w obliczu kryzysu mieszkaniowego. Na obrzeżach miasta rozpoczęto wznoszenie osiedli ogrodowych. Jednym z większych było wybudowane w 1919 roku osiedle Popowice. Liczyło ono ok. 8000 mieszkańców. Wewnątrz osiedla na przestronnym placu wznosił się kościół katolicki pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej. Jego budowę rozpoczęto w 1925 roku według projektu wrocławskich architektów Johannesa Gebla i Theodora Pluschki. Kościół znajdował przy obecnej ulicy Kłodnickiej, był pseudogotycką sześcioprzęsłową świątynią wzniesioną z licowej cegły, wybudowaną na planie krzyża łacińskiego. Wysoka na 64 metry wieża zwieńczona spiczastym hełmem górowała nad okolicą i była widoczna niemal z każdego miejsca na osiedlu. W 1926 roku do parafii dołączono osiedle Kozanów.
Niestety, 1. kwietnia 1945 roku podczas walk o Wrocław świątynia została doszczętnie zniszczona przez wojska sowieckie. Na terenie Kozanowa znajdowały się trzy cmentarze: jeden parafialny należący do parafii św. Mikołaja i dwa komunalne. Na każdym z cmentarzy znajdowała się kaplica. Wszystkie ucierpiały w 1945 roku. Najmniej uszkodzona kaplica, wybudowana ok. 1920 roku została odremontowana, przystosowana do potrzeb duszpasterskich i przekształcona w kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej. Do roku 1963 kościół filialny parafii pw. Macierzyństwa NMP na Pilczycach, prowadzonej przez OO. Oblatów Maryi Niepokalanej. W styczniu 1964 roku kozanowski kościółek uzyskał status kościoła rektoralnego. Administratorami kościoła byli ojcowie oblaci. W tym czasie – w drugiej połowie lat 60-tych – kościół otrzymał nowe okna i witraż w prezbiterium przedstawiający św. Jadwigę Śląską.
Z początkiem 1970 roku erygowano parafię rzymsko-katolicką. Pierwszym proboszczem został dotychczasowy administrator o. Tadeusz Kliczkowski. W 1976 roku proboszczem kozanowskiej parafii został ojciec Franciszek Kaczmarek, który był ostatnim oblatem piastującym tę funkcję.
25 czerwca 1981 roku decyzją Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej zakończyli swoje pasterzowanie ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej. Parafię przejęli księża diecezjalni. Proboszczem został ks. Dominik Mazan. Od początku 1982 roku trwały przygotowania do budowy plebani, domu katechetycznego i w dalszej kolejności rozbudowy kościoła. W 1983 roku po długiej i uciążliwej zbiórce materiałów ruszyła budowa plebani. W prace bardzo mocno zaangażowali się mieszkańcy Starego Kozanowa stanowiącego trzon niewielkiej jeszcze parafii. Jesienią 1985 roku rozpoczęto przygotowania terenu pod wykopy fundamentów rozbudowywanego kościoła i domu katechetycznego. Dnia 7. czerwca tego roku biskup Tadeusz Rybak wmurował kamień węgielny pod budowę nowego kościoła. Koniec lat osiemdziesiątych i początek nowej dekady to budowa kościoła. Przy wylewaniu fundamentów i w prostych pracach pomagali społecznie parafianie.
W 1996 roku budowa kościoła jest na ukończeniu, trwają jedynie prace przy wystroju wnętrza świątyni.
W niedzielę 22. października 2000 roku Metropolita Wrocławski Jego Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz podczas uroczystej Mszy Świętej dokonał poświęcenia kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej.